youtube tiktok facebook instagram

знімне протезування

Запитати

Знімне протезування

Якщо у пацієнта відсутні декілька чи всі зуби, лікар може рекомендувати пацієнту знімний протез. На відміну від малопривабливих конструкцій, тих самих дідусевих «зубів у стакані», сучасне знімне протезування — це естетично та комфортно. До того ж ціна знімного протезування досить прийнятна для пересічних рівнян, процедура проводиться без болю та страху, підходить для пацієнтів будь-якого віку. Запрошуємо вас в стоматологічну клініку, що знаходиться за адресою: Dr. Pechnikova medical center, вулиця Академіка Грушевського, 42, Рівне, Рівненська область. Працюємо тільки за попереднім записом.

Знімні протези

Знімний зубний протез — це штучна ортопедична конструкція,
яку виготовляють та встановлюють у порожнині рота пацієнта, якщо у нього відсутній один зуб , кілька одиниць або за повної адентії,
а також у разі наявності протипоказань до імплантації для відновлення природної жувальної функції та зовнішньої естетики.

протезування, знімне протезування, “Ruby Dental Clinic”

Що таке знімний протез

Україна за допомогою сучасної медицини та стоматології може вирішувати найрізноманітніші зубні патології,
але протезування, будучи одним із найкласичніших і найстаріших методів лікування,
все ще залишається найпопулярнішим через свою відносну дешевизну (коштують набагато менше, ніж імпланти)
і майже 100% відсутність можливих негативних наслідків.

Повний знімний протез – це ортопедична конструкція, що встановлюється в ротовій порожнині пацієнта при повній відсутності зубів,
яку може самостійно витягти для чищення або з іншою метою. Дуже часто люди демонструють упереджене ставлення до таких систем,
як знімні протези, тоді як саме вони можуть вирішити ту чи іншу дентальну проблему в максимально
стислий термін і за менші гроші порівняно з лікуванням імплантами.
Частково-знімний протез – це різновид ортопедичних конструкцій для відновлення естетики та жувальної функції щелеп пацієнта у разі втрати ним одного або декількох зубів,
які він також може самостійно витягувати з рота.
І той, і інший варіант протезування дозволяє врахувати індивідуальні особливості та побажання свого майбутнього власника,
тому з урахуванням новітніх методик виготовлення такі конструкції, як знімний протез, практично неможливо відрізнити від звичайних зубів,
що найчастіше стає вирішальним фактором при виборі плану лікування. Крім того,
безпосередньо щодо самого пацієнта вони можуть бути дуже комфортними під час носіння через грамотно підібране кріплення.
Переваги частково знімних і повних систем полягає в невисокій ціні
(ціна доступна практично кожному), швидкому виготовленні, легкому встановленню, простоті експлуатації та догляду,
а також можливістю лікування пацієнтів будь-якого віку.

Види знімних зубних протезів

Залежно від переваг пацієнта йому може бути виготовлений і встановлений один з безлічі різновидів протезів,
але найбільш популярними останнім часом вважаються акрилові, нейлонові або знімні бюгельні вироби.
Отже, види знімних зубних протезів та їх характеристика, тобто класифікація за типом та матеріалом виготовлення виглядає наступним чином:
Акрилові протези – це конструкції, виготовлені з м’якої пластмаси, що прикріплюються до верхньої щелепи за рахунок присмоктування до неба,
а на нижній опорі на альвеолярному відростку. Є найбюджетнішим варіантом. Для їх встановлення не потрібно обточувати зуби.
Нейлоновий протез — це вироби зі спеціального медичного пластику, що відрізняються від акрилової більшої гнучкості та еластичністю, а також способом кріплення у вигляді кламерів.
Бюгельні протези – це найбільш комфортні та довговічні конструкції, які у своїй конструкції мають особливий елемент – дугу,
що об’єднує ліву та праву сторону виробу та повторює лінію зубного ряду з опорою на здорові зуби,
у зв’язку з чим їх неможливо використовувати при повній адентії.
Слід зазначити, що той чи інший варіант протезування може мати як постійний характер,
тобто бути основним заходом лікування, так і бути тимчасовим перед основною імплантацією (установка проходить на час підготовки до операції).
Нейлоновий протез — це вироби зі спеціального медичного пластику, що відрізняються від акрилової більшої гнучкості та еластичністю, а також способом кріплення у вигляді кламерів.
Які вибрати знімні зубні протези
Головне завдання, яке вирішує лікар-ортопед під час протезування – грамотний розподіл жувального навантаження по всій щелепі,
в результаті якого відновлюються їх природні функції, не порушується дикція і не відбувається спад кісткової тканини,
а також виключається ризик пошкодження здорових одиниць, що залишилися.
Вибір конструкції завжди необхідно проводити зі спеціалістом клініки, тому що неможливо,
прочитавши відгуки в інтернеті про той чи інший виріб, самостійно вирішити, який варіант чи матеріал кращий.
У кожній клінічній ситуації всі рекомендації індивідуальні, вимагаючи комплексного підходу від вимог пацієнта до естетики,
термінів встановлення та догляду аж до фінансової складової, яку має знімне протезування.
За відсутності декількох зубів все ж таки оптимальним рішенням була б імплантація, але так як це досить дорога процедура, то знімний протез ідеально підійде тому, хто не може собі її дозволити.
Якщо ж відсутні всі зуби, але все ж таки недостатньо фінансів на установку імплантатів, повна знімна конструкція — знімні зубні протези — максимально швидко і точно усуне проблему, що склалася.
Найкраще у разі повної адентії встановити протези на імпланти за технологією All-on-4-6-8. Така операція хоч і дорожча, зате міцніше триматиметься в порожнині рота, внаслідок чого пацієнт стане себе впевненіше відчувати, не замислюючись про ризик випадання виробу в незручній ситуації.

Що включають знімні зубні протези

Конструктивно знімний зубний протез складається з: бази, кріплень та штучних зубів.
Базис — це основа конструкції, що виготовляється з пластику, металу або нейлону, на яку кріпляться штучні зуби та пристосування для його утримання в порожнині рота;
Кріплення — це пристосування, в основному з того ж матеріалу, що і базис, у вигляді кламмерів (гачків) або аттачментів (замків), які утримують всю конструкцію в роті;
Штучні зуби — замінники здорових одиниць, що виконуються з композитних матеріалів (кераміки) металу або медичної пластмаси, якими відновлюється зовнішня естетика зубних рядів та жувальні функції щелепи.

Як кріпляться знімні зубні протези

Залежно від типу конструкції та кількості зубів, які вона заміщає (відновлює) розрізняють основні методи фіксації знімних протезів, що забезпечують щільне прилягання до неба та сусідніх одиниць (аттачменти, кламери, телескопічні коронки), та допоміжні (гелі, креми, клеї та інші засоби).
Кламмери зазвичай виготовляють із того ж матеріалу, що й базис. Виглядають вони, як гачки-захвати, розміщуються біля основи опорних зубів, будучи продовженням всього виробу.
Аттачменти є замковим пристосуванням, що складається з двох елементів: матриці та патриці. Перший встановлюється в протез, а другий в опорний зуб або коронку, після чого обидві частини замикаються, надійно фіксую виріб у роті. Бувають різних модифікацій, але діють за єдиним принципом, нагадуючи кнопковий механізм.
Порівняно з двома попередніми варіантами, фіксація та кріплення телескопічними коронками є більш дорогим, але дуже міцним, точним та монолітним. Опорами у разі виступають непросто здорові зубні одиниці, а покриті коронками після депульпації і препарування. Тобто коронка вдягається на коронку, нагадуючи телескопічну систему.

Виготовлення знімних протезів

Стоматологія в процесі виготовлення повного знімного протеза розрізняє наступні етапи: клінічний та лабораторний.
На клінічному етапі лікар-ортопед проводить огляд ротової порожнини пацієнта, збирає анамнез, оцінює індивідуальні анатомічні параметри, складає план лікування. Потім знімає відбитки з м’яких і твердих тканин у роті, щоб максимально точно відобразити їхнє взаємне розташування, після чого передає зібрану інформацію та зразки відбитків у зуботехнічну лабораторію.
У лабораторії спеціаліст-технік відливає гіпсову модель щелеп, виготовляє восковий базис з оклюзійними валиками та сам протез із воску, після контрольної примірки якого приступає до виготовлення остаточного варіанту. По закінченні полірує та шліфує виріб, передає до клініки.
Отримавши готову конструкцію, лікар-ортопед ще раз приміряє її, при необхідності припасовує або відправляє на доопрацювання, зміцнює відповідним способом.

Догляд за знімними конструкціями

Як і будь-яке штучне пристосування в ротовій порожнині, за зубними протезами необхідно ретельно стежити, періодично оглядати і чистити. Вологість, висока або низька температура, залишки їжі і т.д. сприяють розмноженню хвороботворних мікроорганізмів, і як наслідок, тягнуть за собою швидке зношування виробу і виникнення неприємного запаху з рота.
Щоб продовжити термін служби протезу, догляд та гігієна повинні бути регулярними та грамотними, з дотриманням наступних правил та рекомендацій:
Ополіскуйте конструкцію проточною водою після кожного прийому їжі;
Використовуйте лише низькоабразивні пасти;
Здійснюйте всі рухи по чистці м’яко і ніжно, щоб не пошкодити будь-який елемент;
Проходьте регулярні профілактичні огляди у лікаря-ортопеда (не рідше 1 разу на 6 місяців);
Зберігайте протез у спеціальному розчині, який захищає від пересихання та деформації.
Як правильно звикати до нових знімних зубних протезів
Спочатку знімний протез сприймається в порожнині рота, як сторонній предмет. У міру носіння та звикання таке неприємне відчуття зникає.
У середньому, процес адаптації займає від 1 тижня до місяця, а у разі адентії може розтягнутися до півроку.
Щоб максимально швидко пройти цей не зовсім приємний етап дотримуйтесь наступних порад:
Обмежте вживання твердої їжі на перші кілька тижнів після встановлення виробу;
При появі сухості в роті намагайтеся частіше пити воду;
Періодично робіть пальцями масаж ясен, щоб покращити кровообіг та прискорити процес загоєння;
Для усунення блювотних позивів, що виникають спочатку, в цей момент глибоко подихайте носом, скористайтеся льодяником без цукру або прополощіть рот водою з сіллю;
Регулярно виконуйте гігієнічні процедури;
Уникайте надмірно липких продуктів;
Перший час у період звикання протез краще не знімати на ніч;
Для покращення можливо постраждалої дикції частіше читайте вголос;
Для уникнення поломки конструкції не допускайте її падіння на тверді поверхні;
У жодному разі не займайтеся особисто її ремонтом, а відразу ж зверніться до лікаря-ортопеда.

Для чого потрібне знімне протезування

Втрата однієї, а тим більш декількох зубів з часом призводить до порушення зубного ряду та прикусу. В результаті виникають проблеми з вимовлянням деяких звуків, диханням, гігієною зубів та ясен. 

На такі випадки у стоматології є декілька варіантів рішень — мостовидні протези чи імплантація зубів, а також знімне протезування. У перших двох випадках протези фіксуються на постійній основі, потреба змінити зовнішню частину виникає лише через 10-15 років. Знімні конструкції людина може зняти самостійно, щоб почистити протез чи провести лікування зубів.

Ціль змінного протезування — заповнення проміжків між зубними одиницями, щоб надати посмішці привабливого вигляду та запобігти розходженню зубів. Знімне протезування часто використовують, як тимчасовий спосіб зберегти «порядок у роті» доки з‘явиться можливість імплантації двох, чотирьох чи шести зубів, на який закріплюється постійний протез.

Етапи знімного протезування

Процес знімного протезування включає декілька етапів:
 1. 3D-діагностика.
 2. Лікування та видалення хворих зубів (за необхідністю).
 3. Зняття зліпків, що передаються зубному техніку.
 4. Приміряння та корекція протеза.  Декілька днів після початку використання знімних протезів пацієнт може спостерігати:

  • зниження смакових відчуттів;
  • підвищене слиновиділення;
  • складнощі з дикцією.

   Спеціалісти нашої клініки мають успішний досвід протезування та точно знають, який він, ідеальний протез.>

   Зробимо для вас легку та комфортну конструкцію, що не буде скувати міміку, не відобразиться на дикції та жувальній функції. Наші протези виготовлені з сучасних матеріалів, міцні, довго зберігають якість та естетику. Дозвольте собі привабливу посмішку за будь-яких обставин, приходьте до нас на консультацію. Запис за номером 0685342760. З повагою, ваш лікар Кухаревич Олексій Віталійович.

протезування, знімне протезування, “Ruby Dental Clinic”

Залишились питання ?
Запитуй у Кухаревича Олексія