youtube tiktok facebook instagram

Художня реставрація

Запитати

Художня реставрація

Красиві зуби — важлива складова зовнішнього виду людини будь-якого віку. Білосніжна відкрита усмішка приваблює навколишніх, додає впевненості в собі, формує позитивне враження про людину. А ось дефекти зубного ряду змушують соромитися та відчувати скутість. Покращити вигляд зубів та додати привабливості посмішці допоможе художня реставрація в стоматології, яку пропонує наша клініка. Наша адреса: Dr. Pechnikova medical center, вулиця Академіка Грушевського, 42, Рівне, Рівненська область. Працюємо тільки за попереднім записом.

Реставрація зубів

Реставрація зубів – це комплекс стоматологічних процедур, спрямованих на відновлення форми твердих тканин, розташування зубних одиниць, їх жувальної функції та естетики. Після закінчення лікування пацієнт одержує нормальний зовнішній вигляд зуба, а також природну функціональність.
 

художня реставрація, Художня реставрація, “Ruby Dental Clinic”

Реставрацію зубів призначають як усунення патологій, набутих внаслідок карієсу чи механічного ушкодження, а й корекції вроджених порушень кольору чи форми. Часто процедура займає від 1 до 2 годин, хоча в особливо запущених клінічних випадках можуть знадобитися кілька відвідувань лікаря-стоматолога.
 

Що таке реставрація зубів 

 

У процесі життєдіяльності людина використовує в їжу різноманітні продукти та напої, не завжди дотримуючись грамотної гігієни для підтримки достатнього здоров’я власного зубощелепного апарату. 

А іноді до дентальних дефектів: сколів, тріщин, часткового або повного руйнування, призводять механічні пошкодження або різкі зміни температурного режиму їжі. 

Внаслідок цього порушується цілісна структура зуба, знижується його естетика, виникають проблеми з дикцією тощо.
Методи реставрації зубів 

Існують дві методики реставрації зубів: пряма та непряма. 

Зазвичай їх використовують при зміні відтінку емалі, форми зуба, наявності щілин, травм, сколів і тріщин, а також для відновлення під час лікування карієсу. 

Якщо не зважати на вартість робіт з відновлення, мінусом реставрації зубів можна вважати лише протипоказання. 

Прямий метод реставрації використовують для виправлення невеликих дефектів у фронтальній зоні щелеп та на жувальних зубах (молярах та премолярах). Його суть полягає в стоматологічних маніпуляціях із зубами пацієнта безпосередньо в момент візиту до лікаря, а терміни укладаються в 1 відвідування. Зазвичай за такої методики використовують фотополімерні матеріали, що відповідають природному відтінку емалі і швидко твердіють під впливом світла.
Непрямий метод реставрації використовують для відновлення зубів за допомогою виготовлення та встановлення вінірів, люмінірів, вкладок або коронок, внаслідок чого терміни таких робіт розтягуються на кілька візитів до клініки. Варто зазначити, що ця методика, залежно від складності конкретного випадку, може вимагати певної препарації твердих тканин зуба.
Види реставрацій зубів 

Залежно від клінічної картини та супутніх факторів: глибини деструкції коронкової частини, площі та стану вцілілих твердих тканин, ступеня збереження пародонту і т.д., лікар-стоматолог вибирає необхідний вид відновлювальних робіт. 

Таким чином у стоматології виділяють 2 види дентальних відновлень: реставрацію зубів фотополімерами (художню) та реставрація зубів керамікою. 

Фотополімерну реставрацію зубів проводять за допомогою різних пломбувальних матеріалів на передніх і жувальних зубах при невеликих пошкодженнях, зазвичай у швидкі терміни, тобто за 1 сеанс. Така процедура дозволяє відновити частину правильної анатомічної форми одномоментним моделюванням безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта. 

Ціль художньої реставрації

Художня реставрація — це комплекс стоматологічних заходів, що допомагає відновити цілість зубів та надати їм ідеальної форми. Процедура виконується тільки стосовно здорових зубів та ясне, отже перед тим, як відновити естетику, потрібно провести санацію ротової порожнини. Ціна художньої реставрації залежить від методу її виконання та обсягу роботи. Показання до процедури наступні:
  • Руйнування або недорозвиток зубної емалі.
  • Сколи на зубах.
  • Зміна кольору зубних одиниць.
  • Нерівна поверхня зуба.
  • Щілина між зубними одиницями.

Способи та етапи художньої реставрації

Скільки часу займе процес реставрації, залежить від способу відновлення та стану зубів. Сьогодні стоматологи використовують два методи:
  • Прямий.
  • Непрямий.

    Пряма художня реставрація, що проводиться під час прийому у лікаря після гігієнічного чищення. Стоматолог обирає фотополімерні матеріали відтінку, що максимально збігається з типажем та природним кольором зубної емалі. Стоматолог наносить фотополімери шарами, формуючи форму зубчика. Наприкінці лікар шліфує та полірує зубну поверхню, щоб надати йому природного виду та блиску.  Прямий метод обирають, якщо зубна одиниця зруйнована не більш ніж на 50%, процедура проводиться за один раз, ціна прийнятна для більшості пацієнтів.  Після завершення лікування лікар надає рекомендацій щодо гігієни та розповість, що їсти, щоб зберегти гарний вигляд зубів надовго. Непряма реставрація виконується за допомогою спеціальних засобів — коронок та вінірів. Для початку стоматолог проводить чищення та лікування зубів (при необхідності). Далі лікар робить зліпки та передає їх зубному техніку для виготовлення конструкцій. Непряме відновлення естетики зубного ряду коштує дорожче, але й служать такі засоби довше. Головні принципи нашої стоматологічної клініки — комфорт, професійність та безпека для пацієнтів. Лікуємо та реставруємо зуби без болю та страху, гарантуємо індивідуальний підхід та відмінний результат. Для запису на консультацію телефонуйте 0685342760. З повагою, ваш лікар Кухаревич Олексій Віталійович.
художня реставрація, Художня реставрація, “Ruby Dental Clinic”

Залишились питання ?
Запитуй у Кухаревича Олексія